Santander à nouveau – La paroisse de l'Ascension

Pomimo ulewnego deszczu „Life Mobile”, powiewając hiszpańskimi flagami, ponownie przejechał ulicami Santander, aby wszyscy  mogli ujrzeć Matkę Bożą w Ikonie Częstochowskiej. Tym razem Matka Boża została zaproszona do Parafii Zwiastowania. Jest to wspaniały XVI wieczny renesansowy kościół, który znajduje się w pobliżu centralnego  placu Porticada i katedry. Kościół ten jest byłym Kolegium Jezuickim i do dzisiaj jest nazywany przez mieszkańców “La Compañía” (czyli „La Compañía de Jesus – Towarzystwo Jezusowe).

Matkę Bożą w Ikonie Częstochowskiej przywitał w drzwiach kościoła miejscowy Ksiądz Proboszcz, który krótko omówił założenia i cele peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu” w intencji obrony życia i wymienił wszystkie kraje, które Matka Boża już odwiedziła. Ikona została procesyjnie wprowadzona do kościoła i umieszczona na schodach ołtarza głównego. Adorowało ją ok. 200 osób.

O godzinie 20:30 odprawiono Mszę św. w intencjach obrony ludzkiego życia, po której nastąpiła indywidualna adoracja Ikony.

Następnego dnia 19 grudnia rano, o godz. 8:30 celebrowano kolejną Mszę św. w obecności Ikony Naszej Pani, która pozostała w Kościele Zwiastowania aż do południa. Pozwoliło to na kontynuowanie osobistej modlitwy przed obliczem Matki Bożej. O godz. 12:00 odbyła się Msza św. pożegnalna.